Jak urządzić pokój nastolatka, by satysfakcjonował zarówno lokatora, jak i jego rodziców?

„Szesnaście lat – mój pierwszy raz, z twarzą Marilyn Monroe”, śpiewał swego czasu Artur Rojek z zespołu Myslovitz. Nie zagłębiając się w to, o jakim pierwszym razie śpiewał były wokalista
rockowej grupy trzeba przyznać, że wiek nastoletni to czas, który wielu z nas wspomina, jako najpiękniejszy w życiu, ponieważ jest to okres, w którym przeżywa się wiele różnych pierwszych razów. Pierwszy wypity alkohol, pierwszy spalony papieros, pierwsza przejażdżka samochodem na siedzeniu kierowcy, wreszcie pierwsza miłość... ale także pierwsze możliwości samodzielnego decydowania o swoim pokoju, a więc pierwsza jego aranżacja w sposób taki, jaki byśmy sobie wymarzyli. Jak więc zatem może wyglądać wymarzony pokój dla nastolatka? Co będzie w stanie sprawić, że będzie dla niego prawdziwym azylem, bezpieczną przystanią, kiedy będize tego naprawdę potrzebował, a z drugiej strony będzie miał poczucie przestrzeni i swobody, którą nastolatki przecież tak bardzo sobie cenią?

pokoj_nastolatka.jpg

Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od tego, kim ów nastolatek jest. Okres, w którym mamy lat naście, to okres, w którym coraz wyraźniej kształtujemy się, bądź wręcz jesteśmy już kompletnie ukształtowani jako człowiek, przynajmniej pod względem charakterologicznym. Tak więc pierwszym czynnikiem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę jest płeć naszej latorośli. W końcu nie od dziś wiadomo, że dziewczyny i chłopcy mają z reguły zgoła odmienne gusta. Kolejną rzeczą, jaką powinniśmy wziąć pod rozwagę są zainteresowania naszego nastolatka. Jeśli jest on pasjonatem sportu, bądź sam jakiś sport uprawia, to w miarę oczywistym wydaje się być udekorowanie ścian pokoju motywami stricte sportowymi. W tym celu pomóc mogą przede wszystkim plakaty oraz fototapety, a także naklejki ścienne. W ten sposób możemy umieścić na ścianach wizerunki ulubionych sportowców, czy całych drużyn. Dla fana koszykówki mogą to być Michael Jordan, czy Marcin Gortat, fan piłki nożnej może sobie z kolei zażyczyć plakat lub zdjęcie Lionela Messiego, Roberta Lewandowskiego, czy nawet całego zespołu Realu Madryt. Oczywiście zainteresowania nastolatka wcale nie muszą zahaczać o sport, jednak to także nie będzie stanowić problemu, bo na fototapetach i naklejkach ściennych można umieścić praktycznie każdy wybrany motyw, tak więc jeśli nasz syn, czy córka zdecydowanie bardziej interesuje się muzyką, to nie będzie najmniejszego problemu z umieszczeniem na ścianach jego/jej pokoju wizerunku ulubionego wykonawcy, niezależnie od tego, czy będzie to Justin Bieber, czy Metallica. Nie mówiąc już o tym jaką trudność sprawić może zdobycie plakatów z ulubionymi muzykami, ponieważ z najwyższym przekonaniem należy stwierdzić, że nie powinno sprawić nawet najmniejszej. Podobnie sprawa ma się w przypadku fanatyków kina. Plakaty z ulubionych filmów, fototapety z ich motywem, to w dzisiejszych czasach właściwie żaden problem. Tytułem podsumowania należy powiedzieć, że zainteresowań jest tyle, ilu jest nastolatków na świecie, a więc też tyle będzie pomysłów na urządzenie pokoju. Na szczęście dzięki nowoczesnej technologii każdy z tych pomysłów może zostać wprowadzony w życie.

Powered by liveSite Get your free site!